Vardagskollen: Mästare på Halmstad ska koras » 27 sep. | Martins…
Heart of Steel

Vardagskollen: Mästare på Halmstad ska koras

Veckan rivstartar med V64-kväll från Halmstad där vi ser flera profiler i Hallandsmästaren!
Kolla in veckans godbitar här:

MÅNDAG

UMÅKER - LUNCHEN

I lopp 4 regidebuterar Trix On Line för Roger Nilsson mot S,G.Charpentier (Magnus A Djuse) och Xanthis Brazil (Nicklas Westerholm).

ENGHIEN, FRANKRIKE

Björn Goop startar med Fregate Island i Prix d'Egletons mot Anders Lindqvist-tränade In The Air Tonight (Jonathan Vanmeerbeck).

Hanna Lähdekorpi startar med Hierro Boko mot Prix de Saint-Chamond mot Havefunwithme (Björn Goop) och Bo C. (Jean Michel Bazire)

HALMSTAD - MED V64

I V64-2 startar Reddington (Peter Untersteiner) mot M.T.Oscar (Ken Ecce) och Aragorn As (Christoffer Eriksson).

I V64-4 regidebuterar D'Laina (Dante Kolgjini) från stall Kolgjini mot Gun Palema (Linus Svensson) och Quick Lane (Johan Untersteiner).

Zarenne Fas (Santtu Raitala) startar i Hallandsmästaren med 125 000 kr i förstapris mot Heart of Steel (Peter Untersteiner) och Pastore Bob (Johan Untersteiner).

Pastore Bob

Pastore Bob

TISDAG

ROMME - LUNCHEN

Rocky Tilly (Rikard N Skoglund) siktas mot tredje raka segern i lopp 4 mot Quarcia (Kim Moberg) och Marrakesh (Jorma Kontio).

VINCENNES, FRANKRIKE

I första kvalet till Europaderbyt startar Velten von Flevo (Hugo Langeweg Jr) mot Gotland (Eric Raffin) och Gamble River (Björn Goop).

I det andra kvalet startar Gu d'Heripre (Franck Nivard) mot Gipson Creek (Björn Goop) och Gospel Pat (David Thomain).

ESKILSTUNA MED V64

I V64-1 är Global Undecided (Jorma Kontio) tillbaka mot Hill Street (Magnus A Djuse) och Nobel Amok (Rikard N Skoglund).

Cyrano de B. (Per Lennartsson) startar i V64-5 mot Lyx Håleryd (Rikard N Skoglund) och Victory Topline (Jorma Kontio).

ONSDAG

LE MANS, FRANKRIKE

I Grand Prix Anjou-Maine startar Ferrari B.R. (Alexandre Abrivard) mot Cleangame (Jean Michel Bazire) och Bugsy Malone (Yoann Lebourgeois).

JÄGERSRO OCH SOLVALLA - INFÖR V86

I lopp 2 på Jägersro syns Alfas Kennedy (Joakim Lövgren) mot Stenson (Thomas Uhrberg) och Zachary Font (Rick Ebbinge).

Global Withdrawl (Ulf Ohlsson) startar i lopp 2 (Solvalla) mot M.T.Joinville (Jorma Kontio) och Ebony Boko (Oskar J Andersson).

Treåriga debutvinnarna, Erin Zet (Magnus A Djuse), Midnight Special (Tobias O Eriksson) och Habrik Am (Kim Eriksson), startar i lopp 3 (Solvalla).

I Kriterium Consolation startar Global Bookmaker (Mattias Djuse) mot Global Bootleg (Daniel Wäjersten) och Billions (Björn Goop).

Bandit Brick 1

Bandit Brick

V86-3 är tvååringslopp med 600 000 kr i förstapris.
Här startar Chipper Kronos (Stefan Persson) mot Good Vibes (Per Nordström) och Chopin Gar (Christoffer Eriksson).

Speedy Tilly (Per Lennartsson) startar från spår 1 i V86-6 mot Vine Vision (Claes Sjöström) och Get Ready On Tour (Ulf Ohlsson).

Bandit Brick (Jeppe Juel) är tillbaka i Sverige och startar i V86-7 mot Andre Ward (Flemming Jensen) och Toddler (Conrad Luguaer).

Hill's Angel (Björn Goop) startar i V86-8 mot Loaded Maria (Markus B Svedberg) och Queen Ratzeputz (Mika Forss).

TORSDAG

ÅBY

I treåringslopp på Åby startar Hannibal Face (Adrian Kolgjini) mot Power Lane (Christoffer Eriksson) och Cena (Stefan Persson).

BOLLNÄS - V64

Aper Mede S.M. (Ulf Ohlsson) går ut i stolopp mot Ies Juvel (Mats E Djuse) och Bottnas Future (Emilia Leo).

I John Deeres Pokal startar On Track Piraten (Emilia Leo) mot Disco Volante (Ulf Ohlsson) och Bucks To Burn (Mats E Djuse).

Ulf Ohlsson sitter upp bakom Lome Storm i DubbelCupen mot Prins C.K. (Jan-Olov Persson) och Nordby Elde (Olle Alsén).

Dela inlägg

Kommentera inlägg