MÅNDAG
VICHY, FRANKRIKE
Jörgen Westholm startar med Rocky Tilly i Prix de la Chaise Dieu mot Olle Rols (Gabriele Gelormini) med 14 850 euro i förstapris.
FÄRJESTAD - SAXBANA
I lopp 4 debuterar Gambino Brick (Oskar J Andersson) som gick för 250 000 kr på Kriterieauktionen.
ÖSTERSUND - MED V64
Don Viking (Magnus A Djuse) med två raka segrar inleder i V64-1 mot Bellfaks (Mats E Djuse) och Järvsöodin (Ulf Ohlsson)
I V64-3 ser vi V75-bekanta som Weekend Fun (Magnus A Djuse) mot Berra Steel (Daniel Wäjersten) och Donners Am (Per Linderoth).
Segerrike Ulvsåsen (Per Linderoth) avslutar V64-omgången i V64-6 mot Bara Snygg (Stefan Edin) och Wild Donnan (Ulf Ohlsson).
TISDAG
HAGMYREN - LUNCHEN
Crispy (Mats E Djuse) som gick för 300 000 kr på Wenngarn tävlingsdebuterar i lopp 6
Doctor Doxey Zenz (Mathias Andersson) selas ut till lopp 7 mot Flash Hammering (Magnus A Djuse) och Empire Garbo (Ulf Ohlsson).
AXEVALLA - SAXBANA
Jänkaren Book Seven (Jorma Kontio) gör sin tredje start i Sverige i lopp 6 mot Natorp Bo (Kim Eriksson) och Vien Ici (Kevin Oscarsson).
JÄGERSRO - MED V64
I Fyraåringstoppen debuterar tidigare Svanstedt-tränade Coventry Hall (Steen Juul) för Gordon Dahl mot Belen Hall Fas (Victor Rosleff) och Philosopher (Christoffer Eriksson).
Johnny Takter sitter upp bakom Hurricane River i V64-1 mot Chablis D.K. (Steen Juul) och Oscar L.A. (Joakim Lövgren).
I V64-4 kör Takter Admirer som ställs mot Piccadilly (Joakim Lövgren) och Run Brodde Run (Jörgen Sjunnesson).
Weekend Fun syns på V64 på måndagen!
ONSDAG
KUOPIO, FINLAND
I lopp 6 startar Global Withdrawl (Santtu Raitala) mot Shotproof (Mauri Jaara) och Tellmeastory (Tuomas Pakkanen).
ENGHIEN, FRANKRIKE
I Prix du Pont Charles de Gaulle startar Tomas Malmqvist-tränade Eric The Eel med 22 500 euro i förstapris.
BERGSÅKER/SOLVALLA - INFÖR V86
I lopp 5 på Bergsåker startar Qeen Roc (Mats E Djuse) med två raka segrar mot Gitte Silvåkra (Troels Andersen) och Infinite Knight (Jörgen Westholm).
Balsamine Font (Björn Goop) är tillbaka i Sverige och startar i lopp 2 mot Arquana As (Jorma Kontio) och Darah Bibo (Peter Untersteiner).
Lopp 4 innehåller Franklin Face (Niclas Hammarström) som startar mot Final Dream (Andreas Lövdal) och Reigning Moni (Lina Pergenius).
BERGSÅKER/SOLVALLA - med V86
Order To Fly (Per Linderoth) siktar mot karriärens 109:e start i V86-1 mot J.H.Mannerheim (Daniel Wäjersten) och Mindyourvalue W.F. (Rikard N Skoglund).
I V86-2 strider Mister Hercules (Örjan Kihlström) mot årsdebutanterna Elegant Ima (Magnus T Gundersen) och Hat Trick (Björn Goop).
Swagger (Sandra Eriksson) siktar mot tredje raka segern i V86-7 mot Balder D.K. (Troels Andersen) och Dollar Hornline (Rikard N Skoglund).
I avslutningen kan The Primerose (Björn Goop) ta femte raka segern mot Marion Fouty Bon (Jorma Kontio) och No Business (Erik Adielsson).
Elegant Ima startar mot Mister Hercules på V86!
TORSDAG
HALMSTAD - LUNCHEN
V75-vinnaren Scorpion's Madness (Bo Örberg) startar i lopp 1 mot Bonny Boy (Marc Elias) och Nairajah (Johan Untersteiner).
Hans Crebas med Howdy Quick kan ta femte raka segern i lopp 3 mot Rarity A.F. (Christoffer Eriksson) och Petite Håleryd (Johnny Takter).
I lopp 8 startar V75-vinnaren Bravo Sabotage (Thomas Uhrberg) mot Googal (Johan Untersteiner) och Gigaro Am (Dwight Pieters).
ROMME - SAXBANA
Debut-vinnarna Bouillabaise (Oskar J Andersson) och Glamorous Rain (Örjan Kihlström) ställs mot varandra i lopp 3.
Segerrika Navona (Rikard N Skoglund) syns i lopp 6 mot Honey Journey (Jorma Kontio) och Margareta Tooma (Örjan Kihlström).
Kash Keeper (Örjan Kihlström) som gick för 250 000 kr i Kriterieauktionen tävlingsdebuterar i lopp 7.
BODEN - MED V64
Tidigare Åke Svanstedt-tränade Harley K. (Daniel Wäjersten) debuterar i Sverige i V64-4 mot La Norna (Hanna Olofsson) och Walther På G. (Jens Eriksson).
I V64-6 regidebuterar Dizzy River (Hanna Olofsson) för Micael Ågren mot Cupido Sisu (Ulf Ohlsson) och Dont Mind Me (Jens Eriksson).