Här är startlistorna till årets kriteriekval! » 7 sep. | Nyhet -…
  • Hem
  • Här är startlistorna till årets kriteriekval!
Hell bent for am stalltlz
Nyheter

Här är startlistorna till årets kriteriekval!

7 september 2020

På fredag avgörs årets kriteriekval på Solvalla och under eftermiddagen lottades startspåren.

Kval till Svenskt Travkriterium 2020


Försök 1

  1. A Good Point – Sören Norberg
  2. Armani Degato – Svante Båth
  3. Beacon Kronos – Daniel Redén
  4. Capital Gain C.C. – Oskar Kylin Blom
  5. Cup Of Tea – Roger Walmann
  6. Gilmore Trot – Mattias Djuse
  7. Kurri Jari Boko – Veijo Heiskanen
  8. Marre’s Dreamboy – Jörgen Westholm
  9. Mr Mah Can – Robert Bergh
  10. Napoleon Cash – Timo Nurmos
  11. Revelation – Per Nordström
  12. Titan Yoda – Adrian Kolgjini

Försök 2

  1. Black And Quick – Jörgen S Eriksson
  2. Brambling – Daniel Redén
  3. Despot Power – Thomas Madsen
  4. Devs Definitif – Mattias Djuse
  5. Hennessy Am – Kim Pedersen
  6. Jerka Sting – Stig H Johansson
  7. Karl May Boko – Timo Nurmos
  8. Lucifer Sam – Peter Untersteiner
  9. Mellby Ironman – Robert Bergh
  10. No Doubt – Emilia Leo
  11. Take It Easy Tour – Björn Goop
  12. Vici Volantes – Fredrik Wallin

Försök 3

  1. Axel Ruda – Pär Ländin
  2. Canzone – Henrik Larsson
  3. Elegant Ima – Geir Vegard Gundersen
  4. Express Love – Timo Nurmos
  5. Ferox Brick – Jasmine Ising
  6. Furies Rain – Peter Untersteiner
  7. Global Badman – Daniel Wäjersten
  8. Head Run – Robert Bergh
  9. Launch’Em – Daniel Redén
  10. Trumpie – Nicklas Westerholm
  11. Twigs Honor – Svante Båth
  12. Västerbo Cobber – Ola Åsebö

Försök 4

  1. Comand – Robert Bergh
  2. Global Bootleg – Svante Båth
  3. Hell Bent For Am – Stefan Melander
  4. Henry Flyer Sisu – Timo Nurmos
  5. Hulken Sisu – Jerry Riordan
  6. Jumanji Love – Petri Salmela
  7. Mister Hercules – Daniel Redén
  8. Powerbank – Lars-Åke Söderholm
  9. Selected News – Hans-Owe Sundberg
  10. Stenson – Thomas Uhrberg
  11. Vida La Vida Face – Adrian Kolgjini
  12. Whistler Broline – Stefan P Pettersson

Försök 5

  1. Berra Steel – Daniel Wäjersten
  2. Billions – Björn Goop
  3. Calgary Games – Timo Nurmos
  4. Chestnut – Oskar Kylin-Blom
  5. Excellent Ima – Per Linderoth
  6. Foreign Rain – Robert Bergh
  7. Jeppas Unplugged – Jan Söderström
  8. Manny Muscle – Reijo Liljendahl
  9. Ready Tonight – Peter Untersteiner
  10. Santos de Castella – Jörgen Westholm
  11. Vegan Face – Conrad Lugauer
  12. Önas Prince – Per Nordström

Försök 6

  1. Comes With Age – Stefan P Pettersson
  2. Fire Piston – Admir Zukanovic
  3. Global Bookmaker – Mattias Djuse
  4. Hunt Am – Timo Nurmos
  5. Kuyt F.Boko – Paul J. Hagoort
  6. Load Master – Stefan Melander
  7. Mary Am – Robert Bergh
  8. Power Blaster – Roni Paldan
  9. San Moteur – Björn Goop
  10. Staro Obrigado – Sören Kolberg
  11. Staro On The Rocks – Frode Hamre
  12. Woogie Broline – Svante Båth
Kval till Svenskt Trav Oaks 2020


Försök 1

  1. Chablis Ribb – Leif Witasp
  2. Chiffchaff – Ola Samuelsson
  3. Global Benchmark – Johan Untersteiner
  4. Hoboken Am – Timo Nurmos
  5. M.T.Perette – Mattias Djuse
  6. Make My Dream – Jörgen S Eriksson
  7. Naughty Girl Tooma – Jevgeni Ivanov
  8. Norma Håleryd – Svante Båth
  9. Saonoi – Veijo Heiskanen
  10. Swisha – Markus B Svedberg
  11. Tilda Express – Marcus Lindgren
  12. Violin Brodda – Anders Zackrisson

Försök 2

  1. Beware Kronos – Svante Båth
  2. Bring Me Wine – André Eklundh
  3. Chess Brodda – Ola Samuelsson
  4. Dame de Tailleur – Jim Oscarsson
  5. Eagle Eye Sherry – Björn Goop
  6. Hall Of Am – Stefan P Pettersson
  7. Hi D. – Dan Widegren
  8. Kia Ora – Stig H Johansson
  9. Malvha Ha – Markus B Svedberg
  10. Maroma Wibb – Lars Marcussen
  11. Namaste – Sören Norberg
  12. Quantal Quetzal – Mattias Djuse

Försök 3

  1. Bluebell Dream – Claes Sjöström
  2. Circus – Björn Goop
  3. Cook Island – Peter Eriksson
  4. Emirate – Robert Bergh
  5. Florist – Jim Oscarsson
  6. Globalizer – Jerry Riordan
  7. Heloise Am – Roger Walmann
  8. Höwings Zora – Oskar Kylin Blom
  9. Loaded Maria – Markus B Svedberg
  10. Naima Sjöhammar – Svante Båth
  11. Phantasy Tile – Ola Samuelsson
  12. Stella Nova Race – Åke Lindblom

Försök 4

  1. Babsan Kronos – Svante Båth
  2. Beauty Kronos – Daniel Redén
  3. Center Court – Roger Walmann
  4. Global Brilliance – Peter Untersteiner
  5. Go Peppergirl – Jerry Riordan
  6. Hilarious Am – Adrian Kolgjini
  7. Hill’s Angel – Björn Goop
  8. Jes Angel – Fredrik Linder
  9. Kirsi Boko – Reijo Liljendahl
  10. Mahiki Beach – André Eklundh
  11. Martha Zon – Mattias Djuse
  12. Nikita Sunrise – Claes Sjöström

Försök 5

  1. Anice Cake – Jim Oscarsson
  2. Barbro Kronos – Svante Båth
  3. Begum Kronos – Jerry Riordan
  4. Betting Pacer – Niklas Robertsson
  5. Diones Smaragd – Daniel Wäjersten
  6. Graces Candy – Jörgen Westholm
  7. Honey Mearas – Peter Untersteiner
  8. Joy Alissa – Fredrik Linder
  9. Samaritana – Timo Nurmos
  10. Staro Onyourmarks – Stig H Johansson
  11. Wallawalla Broline – Björn Goop
  12. You Could Be Mine – Roger Walman

Försök 6

  1. Alien Hill – Reijo Liljendahl
  2. Aperfecttric – Jim Oscarsson
  3. Crashed Eggs – Roger Walmann
  4. Ester Wibb – Jasmine Ising
  5. Fabulous Pellini – Svante Båth
  6. Helluva Am – Katja Melkko
  7. Keira de Veluwe – Timo Nurmos
  8. Livenletdiefor’Em – Fredrik B Larsson
  9. Maggiore – Conrad Lugauer
  10. Sayonara – Fredrik Wallin
  11. Tequila L.L. – Sören Norberg
  12. Vendetta Face – Madelen Wikstén
Dela inlägg

Kommentera