Dagens Dubbel Eskilstuna 11 november

    Bronsdivisionen är tillbaka på dagens dubbel och jag spikar i ett annars väldigt öppet lopp. Vi avslutar med klass 1 och jag tycker tre hästar sticker ut men tar även med en fjärde om de kör emot varandra.

    Avd1:  5 I´m Just a Sund verkar ha hittat rätt och i ett öppet lopp om man inte spikar så blir det en spik. De kör nog offensivt och borde få överta ledningen och därifrån ser jag inte hur någon ska kunna slå hästen. Garderar man är det 9 Bålsta Palema som gynnas av tempo och 1 Shelby Glilde.

    Rank: 5, 9, 1, 3, 4, 12, 6, 10, 2, 7, 11, 8

    Avd2: 1 Carmine Am är en riktig kämpe och spåret kan bli en fälla för hästen, men hittar den ut borde det vara stor segerchans och min första häst. 6 Track Angle har inte vunnit på länge men gått mot bra hästar och varit riktigt bra och räknas tidigt, som 5 Fidagu U.R som galopperat två gånger men från ledningen ska den ha bra chans. 11 Titan Brodde väljer Örjan och det säger en del och kan vinna om det blir för högt tempo första varvet.

    Rank:1, 6, 5, 11, 4, 3, 7, 2, 8, 10, 9, 12

    Bästa spelbolaget för travodds

    Unibet

    • Stort utbud på nordisk travsport
    • Hjälpsam support
    • Bra utbud på vardagstrav
    • Saknar poolspel
    Välkomstbonus
    Upp till 1000 SEK Travbonus! (NY)
    Till Unibet Ta del av bonus
    Hemsida: unibet.seGrundat: 1997
    Ägare: Kindred GroupHuvudkontor: Malta
    Unibet Startsida
    Unibet på Ipad
    Unibet Telefon

    Sammanfattning

    Skrivbent: Martin Engström Martin Engström

    Sedan starten 1997 har Unibet varit branschledande när det kommer till spel i Sverige. Unibet har alltid haft trav i sitt utbud, och inför 2022 står bolaget inför ännu en travsatsning som ska sätta spår i travbranschen. Unibet anses vara ett av Sveriges absolut största spelbolag och du hittar både sportspel, trav och casinospel på hemsidan.

    Läs hela recensionen
    Följ Travstugan på Youtube