Dagens Dubbel Bergsåker 1 juni

    E3-finalen för hingstar och valacker och bronsdivisionens final är veckans dagens dubbel. Jag spikar favoriten i första och funderar på hur många jag behöver i andra loppet för att vinna igen.

    Avd1: Som jag läser loppet tar 2 Calle Crown ledningen och beroende på hur tidigt favoriten kommer blir det dödens eller ledningen för favoriten och vinnaren 3 Coin Perdu. Jag tror hästen bara är bäst, vill man gardera är det 2 Calle Crown som är intressant eller 5 Twist of Fate som är mycket stark och gynnas om det blir tempo på tillställningen.

    Rank:3, 2, 5, 6, 7, 11, 4, 8, 9, 1, 10, 12

    Avd2: 6 Moni to Spare tycker jag alltid är bra och denna gång kanske det inte blir ledningen men jag tror att hästen är bäst i fältet och blir därför min första häst. 2 Västerbo Exact kördes passivt senast men avslutade mycket bra, det blir nog ledningen och sedan tempo hela vägen. Skulle det köras för fort vill jag även ha med 9 Je T´Aime Ruinart som senast vann från ledningen.

    Rank:6, 2, 9, 7, 3, 10, 4, 8, 1, 5, 11, 12

    Bästa spelbolaget för travodds

    Unibet

    • Stort utbud på nordisk travsport
    • Hjälpsam support
    • Bra utbud på vardagstrav
    • Saknar poolspel
    Välkomstbonus
    Upp till 1000 SEK Travbonus! (NY)
    Till Unibet Ta del av bonus
    Hemsida: unibet.seGrundat: 1997
    Ägare: Kindred GroupHuvudkontor: Malta
    Unibet Startsida
    Unibet på Ipad
    Unibet Telefon

    Sammanfattning

    Skrivbent: Martin Engström Martin Engström

    Sedan starten 1997 har Unibet varit branschledande när det kommer till spel i Sverige. Unibet har alltid haft trav i sitt utbud, och inför 2022 står bolaget inför ännu en travsatsning som ska sätta spår i travbranschen. Unibet anses vara ett av Sveriges absolut största spelbolag och du hittar både sportspel, trav och casinospel på hemsidan.

    Läs hela recensionen
    Följ Travstugan på Youtube